VERSLO CENTRO KONSTITUCIJOS PR. 14A, VILNIUJE TARPTAUTINIS, KVIESTINIS PROJEKTO KONKURSAS

PROJEKTO KONCEPCIJA – sukurti jungiantį elementą tarp esamo jautraus ir didelio mastelio pastatų. Plastiškos stilistikos, medinės konstrukcijos pastatas su įsiterpusiais vidaus kiemais, kurie pastato fasadus vizualiai dalina į smulkesnius tūrius, išsaugomi esami medžiai reflektuoja istorinį Šnipiškių įvaizdžį ir urbanistinę atmintiį – medinę architektūrą, atskirai stovinčius pastatus su jaukiais vidiniais apželdintais kiemas ,tvoromis ir praėjimai tarp sklypų.

Projektas kuriamas kaip urbanistinės kalvos pereinantis elementas, kuris tęsia urbanistinių žaliųjų erdvių idėją, sujungia esamus ir numatomus žaliuosius plotus į vieną visumą.

Išsaugojami esami medžiai, numatant rekomenduojamą nejudintą žemės plotą šaknų sistemai. Numatomi žali plotai prieš pastatą ir kiemuose. Pastato apželdinti kiemai naudojami kaip kavinių terasos.

Siūloma šiuolaikiška, kontekstuali tūrio ir architektūrinė raiška, formuojanti perėjimą nuo smulkaus mastelio urbanistinės struktūros palei Kalvarijų g. į modernios raiškos centrą dešiniajame Neries krante.
Pastatas numatomas 8 aukštų prie Konstitucijos prospekto, žemėja iki penkių aukštų sklypo gilumoje. Pirmasis pastato aukštas skiriamas viešai funkcijai, papildančiai naujai sukurtas viešąsias erdves – kavinės, parduotuvės, konferencijų centras.