KAFe2022: Lietuvos ir Japonijos architektūros projektą Rytai-Rytai 5 kuruos architektas Gintaras Balčytis

Visuomenei atviras architektūros projektas „Rytai-Rytai“ padėjo pamatus Lietuvos ir Japonijos architektūros mainams ir profesinei bendrystei: jo rėmuose jau penktą kartą organizuojamos paskaitos, parodos, diskusijos, studentų kūrybines dirbtuvės. Lietuva yra vienintelė Europos Sąjungos valstybė, turinti tokią aukšto lygio ilgalaikio bendradarbiavimo patirtį su Japonija architektūros srityje. Taipogi, „Rytai-Rytai 5“ puikiai atliepia tarptautinę Kaunas-Europos kultūros sostinė 2022 ir Kauno architektūros festivalio KAFe2022 dimensiją bei įprasminą Lietuvos bei Japonijos dvišalių santykių 100-mečio paminėjimo idėją. Tad neatsitiktinai KAFe2022 Lietuvos-Japonijos renginio „Rytai-Rytai 5“  architektūros Forumo pagrindinė tema – „Atsinaujinimas“, parodos tema –  „Receptas atsinaujinimui“, o studentų kūrybinių dirbtuvių tema – „Vieta atsinaujinimui“.

Pagrindiniai kuratoriai: Gintaras Balčytis(LT), George Kunihiro(JP)
Japonų delegacijos vadovas: Osamu Nishida
Kuratoriai parodai: Paulius Vaitiekūnas, Shinichi Kawakatsu
Kuratoriai architektūros forumui: Andrius Ropolas, Yoshimura Yasutaka
Kuratoriai studentų kūrybinėms dirbtuvėms: Kei Kaiho, Martynas Marozas
Katalogo kuratorė:  Jautra Bernotaitė
Koordinatorės: Laura Baltkojytė, Yumi Zoraku
Dizainas: Eglė Simonavičiūtė

Rytai-Rytai 5 – Lietuvos ir Japonijos architektūros paroda “ Receptas atsinaujinimui“

Žmogaus veikla pakeitė natūralų kraštovaizdį ir ekosistemas, naujiems poreikiams pritaikė beribius žemės plotus, bet tai neigiamai veikė pasaulio klimatą. Per amžius architektai turėjo Vizijos galią kūrybai. Dabar reikia naujos Vizijos architektūrai – „Recepto atsinaujinimui“.

Tęsiant 20-ies metų Lietuvos ir Japonijos architektūrinio bendradarbiavimo tradiciją ir projektą Rytai-Rytai , parodoje „Receptas atsinaujinimui“ pristatoma keturiasdešimt Lietuvos ir Japonijos architektų ir architektų biurų sukurtų projektų. 

Kaip galimą „Receptą atsinaujinimui“, Lietuvos ir Japonijos architektai pristato savo kūrybos filosofiją bei procesą, pastatų maketus, planus ir detales, piešinius ir schemas, rodo, kaip kūryboje gimsta pastatai Ir kodėl jie yra tokie, kokie yra.

foto: Linas Žemgulis

Paroda atidaryta Kauno Pašto rūmuose, Laisvės al. 102., Kaunas, 2022 rugsėjo 23 d. 

Parodos kuratorius: Paulius Vaitiekūnas, Shinichi Kawakatsu

Parodos Dalyviai:

Japonija:

Yasutaka Yoshimura / Yasutaka Yoshimura Architects;  Suzuko Yamada / Suzuko Yamada Architects;  Eri Tsugawa / Altemy;  Miho Tominaga / Tomito Architecture;   Shingo Masuda;  Kenichi Teramoto / Office of Teramoto;  Fuminori Nousaku / Fuminori Nousaku; Architects Kozo Kadowaki 

Lietuva:

Audrius Ambrasas Architects; Do Architects; Gintaras Balčytis; A2SM Architects; Aketuri Architects; G. Natkevičius & Partners; Palekas Architects Studio + Architecture Studio Plasma; Office de Architectura; Processoffice; Vilnius Architecture Studio; Arches; Šarūnas Kiaunė Studio; Archinova + PLH Arkitekter; Nebrau; Urban Line; LG Projects & Gal Architects 

foto: Gintaras Česonis

.

KAFe2022 Rytai-Rytai5 katalogas