Rytai-Rytai 5 – Lietuvos ir Japonijos architektūros paroda “ Receptas atsinaujinimui“

Žmogaus veikla pakeitė natūralų kraštovaizdį ir ekosistemas, naujiems poreikiams pritaikė beribius žemės plotus, bet tai neigiamai veikė pasaulio klimatą. Per amžius architektai turėjo Vizijos galią kūrybai. Dabar reikia naujos Vizijos architektūrai – „Recepto atsinaujinimui“.

Tęsiant 20-ies metų Lietuvos ir Japonijos architektūrinio bendradarbiavimo tradiciją ir projektą Rytai-Rytai , parodoje „Receptas atsinaujinimui“ pristatoma keturiasdešimt Lietuvos ir Japonijos architektų ir architektų biurų sukurtų projektų. 

Kaip galimą „Receptą atsinaujinimui“, Lietuvos ir Japonijos architektai pristato savo kūrybos filosofiją bei procesą, pastatų maketus, planus ir detales, piešinius ir schemas, rodo, kaip kūryboje gimsta pastatai Ir kodėl jie yra tokie, kokie yra.

foto: Linas Žemgulis

Paroda atidaryta Kauno Pašto rūmuose, Laisvės al. 102., Kaunas, 2022 rugsėjo 23 d. 

Parodos kuratorius: Paulius Vaitiekūnas, Shinichi Kawakatsu

Parodos Dalyviai:

Japonija:

Yasutaka Yoshimura / Yasutaka Yoshimura Architects;  Suzuko Yamada / Suzuko Yamada Architects;  Eri Tsugawa / Altemy;  Miho Tominaga / Tomito Architecture;   Shingo Masuda;  Kenichi Teramoto / Office of Teramoto;  Fuminori Nousaku / Fuminori Nousaku; Architects Kozo Kadowaki 

Lietuva:

Audrius Ambrasas Architects; Do Architects; Gintaras Balčytis; A2SM Architects; Aketuri Architects; G. Natkevičius & Partners; Palekas Architects Studio + Architecture Studio Plasma; Office de Architectura; Processoffice; Vilnius Architecture Studio; Arches; Šarūnas Kiaunė Studio; Archinova + PLH Arkitekter; Nebrau; Urban Line; LG Projects & Gal Architects 

foto: Gintaras Česonis

.

KAFe2022 Rytai-Rytai5 katalogas